Spolek Bavaria Bohemia, který každoročně uděluje cenu Brückenbauer - Stavitel mostů za podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Bavorskem, v letošním roce udělí mimořádné ocenění českým pendlerům. V úterý to sdělila předsedkyně Asociace pendlerů ČR Zuzana Vintrová.

"Pendleři jsou každodenní velvyslanci své země v zahraničí. Zároveň byli pendleři jednou ze společenských skupin nejvíce postiženou pandemickými opatřeními let 2020 a 2021. Z tohoto důvodu vybral spolek Bavaria Bohemia pendlery jako nositele mimořádné ceny Brückenbauer - Stavitel mostů 2021," oznámilo sdružení Bavaria Bohemia.

Pendleři během vrcholů pandemie čelili karanténním omezením, která jim výrazně komplikovala a v některých případech i znemožňovala každodenní přeshraniční cesty za prací.

Ceny spolek předá 23. června ve svém středisku v Schönsee. S projevy vystoupí mimo jiné německý velvyslanec v Česku Christoph Israng nebo ředitel Česko-německého fondu budoucnosti Tomáš Jelínek.

Cenu Brückenbauer - Stavitel mostů uděluje Bavaria Bohemia od roku 2007. Cena je podle spolku vyznamenáním osobností, institucí a partnerských projektů za neúnavnou, příkladnou a směr udávající práci při prohlubování dobrého sousedství mezi českými a bavorskými sousedními regiony.

zdroj: https://www.barrandov.tv/rubriky/zpravy/cesti-pendleri-dostanou-cenu-za-posileni-cesko-bavorske-spoluprace_15471.html