Nedostatek míst na veřejných testovacích místech po celém jihu Čech je obrovský a mnohdy obtížně řešitelný problém hlavně pro pendlery. Především o víkendech. Pendleři podle slov Zuzany Vintrové, předsedkyně Asociace pendleru ČR, mají šanci udělat si antigenní test na obou stranách hraničního přechodu Strážný.

Kliknutím zvětšíte
Antigenní testování na koronavirus. Ilustrační foto | Foto: Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí
Na České straně každý den od 6 do 18 hod testy provádí soukromá laboratoř Scimed. Na německé straně je testovací centrum v budově bývalé celnice, a také tam jsou testy pro pendlery zdarma. „Na všech testovacích stanicích ale narážíme na nedostatek kvalifikovaného personálu, který může testy provádět,“ říká Zuzana Vintrová s tím, že testovacích kapacit je dost. „Prodlužují se čekací doby. Na Strážném pendleři na test čekají ve frontě klidně hodinu,“ dodává Zuzana Vintrová. Testovací centrum ve Philippsreutu je v provozu od pondělí do pátku od 6 do 18 hodin, o víkendu od 10 do 18 hodin. Rychlý antigenní test tam provedou vždy pouze do 17 hodin a zájemce se musí prokázat občanským průkazem. K provedení PCR testu je nutná kartička německé zdravotní pojišťovny.

Zdroj: https://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/pro-pendlery-je-mista-dost-cekani-na-testy-se-ale-protahuje-20210310.html